KFO förstärker rådgivarteamet med My Salama-Hansson

My Salama-Hansson har examen inom personal- och arbetslivsfrågor från Uppsala Universitet och erfarenhet inom både handel och rådgivning. Nu har hon anslutit till Arbetsgivarföreningen KFO som rådgivare.

Hon kommer närmast från en roll som rådgivare hos bransch- och arbetsgivarorganisationen, Maskinentreprenörerna. På KFO kommer My att arbeta som rådgivare för ett flertal olika avtalsområden.

– Det känns inspirerande och spännande att komma till KFO och lära känna en ny organisation och nya medlemmar. Jag ser fram emot att omsätta de lärdomar jag fått under mina år som rådgivare hos Maskinentreprenörerna och att få mer insikt i de dagliga utmaningar våra medlemmar möter, säger My Salama-Hansson.

My Salama-Hansson.

Vi är glada att My har tackat ja till tjänsten som rådgivare på KFO. En av de viktigaste uppgifterna blir att stötta våra medlemmar i deras vardag och My har spetskompetens som är värdefull ur medlemmarnas perspektiv.